Artysta

Olga Shagina

Droga twórcza Olga Shagina to konsekwentny ruch ku wolności od realistycznych ram i ścisłych reguł, ku naturalnemu oddechowi samowartościującego się malarstwa. Artystka starannie obmyśla relacje kolorystyczne i kompozycje prac, tworzy złożone wielowarstwowe faktury, przypominające palimpsest, nasycone echami wspomnień: obrazów architektury, smug deszczu czy fragmentów manuskryptów. Chciałabym porównać jej abstrakcję do harmonijnej muzyki, w której weryfikowane są wszystkie niuanse: siła i nasycenie dźwięku, przestrzenność brzmienia, barwa, akcenty, pauzy. I nawet gdy nie ma w niej rozpoznawalnych obiektów rzeczywistości, malowana powierzchnia w magiczny sposób wciąga w przestrzeń płótna, wywołuje niejasne, niewerbalne doznania i zaprasza do wsłuchania się w siebie i zanurzenia w morzu swobodnych, indywidualnych skojarzeń.

Członek Moskiewskiego Związku Artystów. Laureat wystawy-konkursu „ZŁOTE PĘDZLE”.
Obrazy znajdują się w zbiorach Państwowego Muzeum Rosyjskiego, Państwowego Muzeum Literackiego, zbiorach korporacyjnych i prywatnych w Rosji, USA i krajach europejskich.

Visokinskiy Andrei

Odkąd pamiętam, zawsze lubiłam rysować.
W 2016 roku wyraźnie uświadomiłam sobie, że chcę zagłębić się w malarstwo. Była to moja wewnętrzna potrzeba, która spała przez długi czas i to właśnie o wewnętrznej potrzebie. Moje krótkie poszukiwania gatunku sztuki prowadzą mnie do pisania obrazów abstrakcyjnych.
Sztuka, jako taka, jest czystym odbiciem natury i świata wewnętrznego artysty.
Abstrakcja jest inna, czasem diametralnie przeciwna w swoim przekazie. Trzeba być odpowiedzialnym za to, co nadają ludziom, którzy je widzą – czyli obrazy negatywne.
Życie może być tak kolorowe i piękne, jak sobie to wyobrażamy.
Inspiracje czerpię z muzyki, sztuki, natury, przekazując wrażenia z tego co zobaczyłem poprzez swoje uczucia.
Moim zdaniem pozytywne malarstwo abstrakcyjne może naładować otaczającą przestrzeń pozytywną energią, zainspirować do kreatywności, podróży, nowych osiągnięć i samopoznania.

Medvedev Artem

Od 2005 roku zaczął brać udział w republikańskich i międzynarodowych konkursach, festiwalach i sympozjach dotyczących rzeźby, w tym:

1. Udział w międzynarodowym festiwalu rzeźby w piasku „Volksvagen Sand Festival 2008” Białoruś, 2008 r.
2. Udział w sympozjum i certyfikat za aktywny udział w tworzeniu galerii „Muzeum Rzeźby Świata” w Evpatorii, Autonomiczna Republika Krymu, 2010 r.
3. Udział w międzynarodowym sympozjum na temat rzeźby studentów uczelni twórczych; „Burganov – Center” Moskwa, Rosja, 2011 r.
4. 2 miejsce w II Międzynarodowym Sympozjum Rzeźby Gyumri, Armenia, 2015 r.

W 2011r. zajął 2 miejsce w republikańskim konkursie „Gwiazda wzeszła nad Białorusią”, po czym został stypendystą specjalnego funduszu prezydenta wspierającego utalentowaną młodzież.
Od 2014 r. członek Białoruskiego Związku Artystów, sekcji rzeźby. Prace znajdują się w zbiorach publicznych i prywatnych na Białorusi, w Rosji, Armenii, w tym 11 rzeźb z kamienia i metalu zainstalowanych w środowiskach miejskich i parkowych.

Pavlova Lora

Od dziecka uwielbiała rysować, ale karierę artystyczną rozpoczęła dopiero w 2016 roku. W latach 2018-2019 uczęszczałam na warsztaty znanego abstrakcjonisty Richarda Maya, który stał się moim nauczycielem.

Wykształcenie:
BSEU, Białoruś 1996-2002 r.
Pracownia Sztuki Ludowej Ryszard Maj 2018-2019.

Moje obrazy olejne znajdują się w prywatnych kolekcjach na Białorusi, w Rosji, Anglii, Japonii, Finlandii, Egipcie, Grecji, Austrii, Izraelu, Szkocji, Niemczech, USA.

Wybierz swoją walutę