Płatności

Zasady i warunki

Płatność kartami płatniczymi

Płatność kartą płatniczą jest dostępna bezpośrednio na stronie Sklepu Internetowego po złożeniu zamówienia. Realizowana za pomocą bezpiecznego połączenia SSL, które uniemożliwia podgląd wpisanych danych przez osoby niepowołane. Operatorem transakcji kartowych jest Payu, ul. Grunwaldzka 182, 60-166 Poznań, Polska.

Zasady i warunki

Płatności on-line

PayU to system płatności on-line, który umożliwia natychmiastowe wysyłanie płatności za pomocą rachunku bankowego, karty kredytowej oraz innych źródeł. System ten zapewnia najwyższy standard zabezpieczeń - każda transakcja jest chroniona, a dane szyfrowane i bezpiecznie przechowywane. Płatności kartą płatniczą dostępne bezpośrednio na stronie Sklepu Internetowego są realizowane przez Payu, ul. Grunwaldzka 182, 60-166 Poznań, Polska.

Zasady i warunki
Zasady i warunki

PayPal umożliwia błyskawiczne wysyłanie płatności on-line za pomocą rachunku bankowego, karty kredytowej lub innych źródeł. Jedno kliknięcie umożliwia dokonywanie bezpiecznych płatności. Dzięki systemowi PayPal nie ma potrzeby każdorazowego wypisywania numeru karty kredytowej podczas dokonywania zakupów.

Zasady i warunki

Tradycyjny przelew bankowy

Po złożeniu zamówienia otrzymasz wiadomość e-mail zawierającą wszystkie informacje niezbędne do dokonania przelewu.
Odbiorca
NERVA ART SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Ul.Poprzeczna 52G/1
05-506 Lesznowola
Nr rachunku bankowego:
PL 20109018410000000152073787
W tytule przelewu proszę podać numer zamówienia. Dla każdego nowego zamówienia należy dokonać nowego przelewu.
Realizacja zamówienia rozpocznie się natychmiast po wpłynięciu płatności na nasze konto. W przypadku braku płatności w ciągu 7 dni zamówienie zostanie anulowane.

Zasady i warunki

Płatność przy odbiorze

Wybierając sposób płatności za pobraniem, za zamówione towary zapłacisz przy odbiorze przesyłki.
Upewnij się, że podany adres jest prawidłowy i zawiera kompletne informacje potrzebne do doręczenia Ci paczki.
Pamiętaj, żeby przygotować odliczoną kwotę płatności.
W przypadku zwrotu towarów, kwota zostanie zwrócona przelewem na konto. Numer konta bankowego należy podać na formularzu zwrotnym.

Dostawa

Zasady i warunki
Zasady i warunki

 

*Dodatkowa opłata naliczana przez przewoźnika nie podlega zwrotowi w przypadku odstąpienia od umowy.

 

Zasady i warunki

Jeśli interesujący Cię kraj nie jest wymieniony powyżej, skontaktuj się z nami. za pośrednictwem poczty elektronicznej [email protected]

Odstąpienie od umowy / zwrot

Zasady i warunki

Masz 30 dni na zwrot

Prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość w ciągu 30 dni

Zasady i warunki

Darmowa wysyłka zwrotu

Możesz skorzystać z darmowego zwrotu lub odesłać produkty na swój koszt

Zasady i warunki

Masz 30 dni na zwrot

Na życzenie klienta wysyłamy darmową etykietę zwrotną, formularz odstąpienia od umowy oraz instrukcję zwrotu

Kliknij Tutaj by pobrać formularz

Spis treści

1. Procedura zwrotu - darmowa przesyłka zwrotna DPD

2. Dodatkowa etykieta zwrotna

3. Zwrot we własnym zakresie

4. Procedura zwrotu z poza terytorium Polski

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą lub pocztą elektroniczną). Mogą Państwo skorzystać ze wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

Od dnia 01.01.2021 prawo do odstąpienia od umowy przysługuje również osobom fizycznym zawierają-cym umowę bezpośrednio związaną z ich działalnością go-spodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tych osób charakteru zawodowego w rozumieniu art. 556 (4) Kodeksu cywilnego.Poniżej przedstawiamy nasze rekomendacje na zwroty towarów :

1. PROCEDURA ZWROTU – DARMOWA PRZESYŁKA ZWROTNA

 1. Aby skorzystać z naszej opcji dramowego zwrotu postępuj według poniższej instrukcji:
 2. Wypełnij i włóż do paczki otrzymany formularz odstąpienia od umowy lub zgłoś zwrot online: ZWRÓĆ PRODUKT
 3. W celu otrzymania darmowej etykiety zwrotnej prosimy o kontakt na adres [email protected] , lub telefonicznie: +48660180338. Spakuj zwracane produkty i zamieść na opakowaniu otrzymaną etykietę zwrotną.
 4. Zdecyduj w jaki sposób nadasz przesyłkę zwrotną:
   • Nadanie w punkcie DPD Pickup. Wystarczy zanieść przygotowaną paczkę do jednego z punktów w całej Polsce. KLIKNIJ TUTAJ, aby znaleźć najbliższy punkt DPD Pickup.
   • Zamówienie kuriera. Możesz umówić przyjazd kuriera DPD pod wskazany adres w wybranym terminie.

  Uwaga: Powyższe rozwiązania dotyczą darmowych zwrotów jakie zapewniamy. Zaznaczamy jednak, że możliwość wyboru sposobu nadania przesyłki jest dowolna. W przypadku wyboru innego sposobu niż rekomendowany, będą Państwo zobowiązani do poniesienia kosztów na własną rękę.

 5. Po otrzymaniu oświadczenia o odstąpieniu od umowy zwrócimy Ci dokonane płatności do 14 dni.
 • Należność za zamówienie zostanie zwrócona przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie.

2. DODATKOWA ETYKIETA ZWROTNA

2.1 Jeżeli potrzebna będzie nowa etykieta zwrotna, prosimy o kontakt na adres [email protected] lub telefonicznie: +48660180338

3. ZWROT WE WŁASNYM ZAKRESIE

3.1 Paczkę możesz również wysłać samodzielnie na swój koszt na adres:

NERVA ART SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Ul.Poprzeczna 52G/1
05-506 Lesznowola

3.2 Nie odbieramy przesyłek za pobraniem.

3.3 Zwracany produkt powinien znajdować się w stanie niezmienionym (w takim samym stanie jak został zakupiony). Dopuszczamy użycie produktu zgodne z jego przeznaczeniem.

4. PROCEDURA ZWROTU TOWARU Z POZA TERYTORIUM POLSKI

 1. Wypełnij wniosek i włóż do paczki otrzymany formularz odstąpienia od umowy lub zgłoś zwrot online: ZWRÓĆ PRODUKT
 2. W celu otrzymania darmowej etykiety zwrotnej prosimy o kontakt na adres [email protected], lub telefonicznie: +48660180338. Spakuj zwracane produkty i zamieść na opakowaniu otrzymaną etykietę zwrotną.
 3. Zdecyduj w jaki sposób nadasz przesyłkę zwrotną:
  • Nadanie w punkcie. Wystarczy zanieść przygotaną paczkę do jednego z punktów w całej Europie. Punkt przekazania przesyłek znajdziesz tutaj: GLS ParcelShop Europe
  • Zamówienie kuriera. Możesz umówić przyjazd kuriera pod wskazany adres w wybranym terminie.
 4. Po otrzymaniu oświadczenia o odstąpieniu od umowy zwrócimy Ci dokonane płatności w przeciągu 14 dni. Należność za zamówienie zostanie zwrócona przy użyciu takich samych środków płątności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie

Kontakt

Zasady i warunki

Dane firmy:
Biuro Obsługi Klienta
Nervaart
Ul.Poprzeczna 52G/1
05-506 Lesznowola
Dane Rejestrowe Firmy:
NERVA ART SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Ul.Poprzeczna 52G/1, 05-506 Lesznowola
NIP 123-152-17-74
REGON: 523656402

Zasady i warunki

Dane kontaktowe:
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego
E-mail:
[email protected]
Udzielamy odpowiedzi w ciągu 24h w dni robocze
Telefony:
Pn-Pt: 7:00-15:00
+48660180338

Napisz do nas

  Reklamacje

  1. Podstawa i zakres odpowiedzialności Sprzedawcy względem Klienta, jeżeli sprzedany Produkt ma wadę fizyczną lub prawną (rękojmia) są określone powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności w Kodeksie Cywilnym (w szczególności w art. 556-576 Kodeksu Cywilnego).
  2. Sprzedawca obowiązany jest dostarczyć Klientowi Produkt bez wad. Szczegółowe informacje dotyczące odpowiedzialności Sprzedawcy z tytułu wady Produktu oraz uprawnień Klienta są określone na stronie Sklepu Internetowego w zakładce informacyjnej dotyczącej reklamacji.
  3. Reklamacja może zostać złożona przez Klienta na przykład:
   1. pisemnie na adres: NERVA ART SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, Ul.Poprzeczna 52G/1, 05-506 Lesznowola  Polska;
   2. w formie elektronicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: [email protected];
   3. telefonicznie pod numerem: +48660180338 w godzinach 7.00-15.00
  4. Zaleca się podanie przez Klienta w opisie reklamacji: (1) informacji i okoliczności dotyczących przedmiotu reklamacji, w szczególności rodzaju i daty wystąpienia wady; (2) żądania sposobu doprowadzenia Produktu do zgodności z Umową Sprzedaży lub oświadczenia o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od Umowy Sprzedaży; oraz (3) danych kontaktowych składającego reklamację – ułatwi to i przyspieszy rozpatrzenie reklamacji przez Sprzedawcę. Wymogi podane w zdaniu poprzednim mają formę jedynie zalecenia i nie wpływają na skuteczność reklamacji złożonych z pominięciem zalecanego opisu reklamacji.
  5. Sprzedawca ustosunkuje się do reklamacji Klienta niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia jej złożenia. Jeżeli Klient będący konsumentem zażądał wymiany rzeczy lub usunięcia wady albo złożył oświadczenie o obniżeniu ceny, określając kwotę, o którą cena ma być obniżona, a Sprzedawca nie ustosunkował się do tego żądania w terminie 14 dni kalendarzowych, uważa się, że żądanie to uznał za uzasadnione.
  6. Klient, który wykonuje uprawnienia z tytułu rękojmi, jest obowiązany dostarczyć Produkt wadliwy na adres: Ul.Poprzeczna 52G/1 , 05-506 Lesznowola . W przypadku Klienta będącego konsumentem koszt dostarczenia Produktu ponosi Sprzedawca, w przypadku Klienta niebędącego konsumentem koszt dostarczenia ponosi Klient. Jeżeli ze względu na rodzaj Produktu lub sposób jego zamontowania dostarczenie Produktu przez Klienta byłoby nadmiernie utrudnione, Klient obowiązany jest udostępnić Produkt Sprzedawcy w miejscu, w którym Produkt się znajduje.

  Polityka Cookies

  1. POSTANOWIENIA OGÓLNE

  1.1 Niniejsza polityka prywatności Sklepu Internetowego ma charakter informacyjny, co oznacza że nie jest ona źródłem obowiązków dla Usługobiorców lub Klientów Sklepu Internetowego. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Administratora w Sklepie Internetowym, w tym podstawy, cele i zakres przetwarzania danych osobowych oraz prawa osób, których dane dotyczą, a także informacje w zakresie stosowania w Sklepie Internetowym plików cookies oraz narzędzi analitycznych.

  1.2 Administratorem danych osobowych zbieranych za pośrednictwem Sklepu Internetowego są wspólnicy spółki cywilnej prowadzący wspólnie działalność gospodarczą w oparciu o umowę spółki cywilnej pod nazwą NERVA ART SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ wpisana do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej prowadzonej przez ministra właściwego do spraw gospodarki, (adres siedziby i adres do korespondencji: Ul.Poprzeczna 52G/1 , 05-506 Lesznowola ) NIP spółki cywilnej 1231521774, REGON spółki cywilnej 523656402, adres poczty elektronicznej: [email protected], (adres miejsca prowadzenia działalności i adres do korespondencji: Ul.Poprzeczna 52G/1 , 05-506 Lesznowola) wpisany do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej prowadzonej przez ministra właściwego do spraw gospodarki, NIP 1231521774, REGON 523656402 (adres miejsca prowadzenia działalności i adres do korespondencji: Ul.Poprzeczna 52G/1 , 05-506 Lesznowola) wpisany do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej prowadzonej przez ministra właściwego do spraw gospodarki.

  1.3 Dane osobowe w Sklepie Internetowym przetwarzane są przez Administratora zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – zwane dalej „RODO” lub „Rozporządzenie RODO”. Oficjalny tekst Rozporządzenia RODO: http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=CELEX%3A32016R0679

  1.4 Korzystanie ze Sklepu Internetowego, w tym dokonywanie zakupów jest dobrowolne. Podobnie związane z tym podanie danych osobowych przez korzystającego ze Sklepu Internetowego Usługobiorcę lub Klienta jest dobrowolne, z zastrzeżeniem dwóch wyjątków: (1) zawieranie umów z Administratorem – niepodanie w przypadkach i w zakresie wskazanym na stronie Sklepu Internetowego oraz w Regulaminie Sklepu Internetowego i niniejszej polityce prywatności danych osobowych niezbędnych do zawarcia i wykonania Umowy Sprzedaży lub umowy o świadczenie Usługi Elektronicznej z Administratorem skutkuje brakiem możliwości zawarcia tejże umowy. Podanie danych osobowych jest w takim wypadku wymogiem umownym i jeżeli osoba, które dane dotyczą chce zawrzeć daną umowę z Administratorem, to jest zobowiązana do podania wymaganych danych. Każdorazowo zakres danych wymaganych do zawarcia umowy wskazany jest uprzednio na stronie Sklepu Internetowego oraz w Regulaminie Sklepu Internetowego; (2) obowiązki ustawowe Administratora – podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym wynikającym z powszechnie obowiązujących przepisów prawa nakładających na Administratora obowiązek przetwarzania danych osobowych (np. przetwarzanie danych w celu prowadzenia ksiąg podatkowych lub rachunkowych) i brak ich podania uniemożliwi Administratorowi wykonanie tychże obowiązków.

  1.5 Administrator dokłada szczególnej staranności w celu ochrony interesów osób, których przetwarzane przez niego dane osobowe dotyczą, a w szczególności jest odpowiedzialny i zapewnia, że zbierane przez niego dane są: (1) przetwarzane zgodnie z prawem; (2) zbierane dla oznaczonych, zgodnych z prawem celów i niepoddawane dalszemu przetwarzaniu niezgodnemu z tymi celami; (3) merytorycznie poprawne i adekwatne w stosunku do celów, w jakich są przetwarzane; (4) przechowywane w postaci umożliwiającej identyfikację osób, których dotyczą, nie dłużej niż jest to niezbędne do osiągnięcia celu przetwarzania oraz (5) przetwarzane w sposób zapewniający odpowiednie bezpieczeństwo danych osobowych, w tym ochronę przed niedozwolonym lub niezgodnym z prawem przetwarzaniem oraz przypadkową utratą, zniszczeniem lub uszkodzeniem, za pomocą odpowiednich środków technicznych lub organizacyjnych.

  1.6 Uwzględniając charakter, zakres, kontekst i cele przetwarzania oraz ryzyko naruszenia praw lub wolności osób fizycznych o różnym prawdopodobieństwie i wadze zagrożenia, Administrator wdraża odpowiednie środki techniczne i organizacyjne, aby przetwarzanie odbywało się zgodnie z niniejszym rozporządzeniem i aby móc to wykazać. Środki te są w razie potrzeby poddawane przeglądom i uaktualniane. Administrator stosuje środki techniczne zapobiegające pozyskiwaniu i modyfikowaniu przez osoby nieuprawnione, danych osobowych przesyłanych drogą elektroniczną.

  1.7 Wszelkie słowa, wyrażenia i akronimy występujące w niniejszej polityce prywatności i rozpoczynające się dużą literą (np. Sprzedawca, Sklep Internetowy, Usługa Elektroniczna) należy rozumieć zgodnie z ich definicją zawartą w Regulaminie Sklepu Internetowego dostępnym na stronach Sklepu Internetowego.

  2. PODSTAWY PRZETWARZANIA DANYCH
  2.1 Administrator uprawniony jest do przetwarzania danych osobowych w przypadkach, gdy – i w takim zakresie, w jakim – spełniony jest co najmniej jeden z poniższych warunków: (1) osoba, której dane dotyczą wyraziła zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów; (2) przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy; (3) przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na Administratorze; lub (4) przetwarzanie jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem.
  2.2 Przetwarzanie danych osobowych przez Administratora wymaga każdorazowo zaistnienia co najmniej jednej z podstaw wskazanych w pkt. 2.1 polityki prywatności. Konkretne podstawy przetwarzania danych osobowych Usługobiorców i Klientów Sklepu Internetowego przez Administratora są wskazane w kolejnym punkcie polityki prywatności – w odniesieniu do danego celu przetwarzania danych osobowych przez Administratora.

  CEL, PODSTAWA I OKRES PRZETWARZANIA DANYCH W SKLEPIE INTERNETOWYM
  3.1 Każdorazowo cel, podstawa i okres oraz odbiorcy danych osobowych przetwarzanych przez Administratora wynika z działań podejmowanych przez danego Usługobiorcę lub Klienta w Sklepie Internetowym lub przez Administratora. Przykładowo jeżeli Klient decyduje się na dokonanie zakupów w Sklepie Internetowym i wybierze odbiór osobisty zakupionego Produktu zamiast przesyłki kurierskiej, to jego dane osobowe będą przetwarzane w celu wykonania zawartej Umowy Sprzedaży, ale nie będą już udostępniane przewoźnikowi realizującemu przesyłki na zlecenie Administratora.
  3.2 Administrator może przetwarzać dane osobowe w ramach Sklepu Internetowego w następujących celach, na podstawach oraz w okresach wskazanych w poniższej tabeli:

  Cel przetwarzania danychPodstawa prawna przetwarzania danychOkres przechowywania danych
  Wykonanie Umowy Sprzedaży lub umowy o świadczenie Usługi Elektronicznej lub podjęcie działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem w/w umówArtykuł 6 ust. 1 lit. b) Rozporządzenia RODO (wykonanie umowy) – przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowyDane są przechowywane przez okres niezbędny do wykonania, rozwiązania lub wygaśnięcia w inny sposób zawartej Umowy Sprzedaży lub umowy o świadczenie Usługi Elektronicznej.
  Marketing bezpośredniArtykuł 6 ust. 1 lit. f) Rozporządzenia RODO (prawnie uzasadniony interes administratora) – przetwarzanie jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów Administratora – polegających na dbaniu o interesy i dobry wizerunek Administratora, jego Sklepu Internetowego oraz dążeniu do sprzedaży ProduktówDane są przechowywane przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez Administratora, nie dłużej jednak niż przez okres przedawnienia roszczeń Administratora w stosunku do osoby, której dane dotyczą, z tytułu prowadzonej przez Administratora działalności gospodarczej. Okres przedawnienia określają przepisy prawa, w szczególności Kodeksu Cywilnego (podstawowy termin przedawnienia dla roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej wynosi trzy lata, a dla Umowy Sprzedaży dwa lata). Administrator nie może przetwarzać danych w celu marketingu bezpośredniego w przypadku wyrażenia skutecznego sprzeciwu w tym zakresie przez osobę, której dane dotyczą.
  MarketingArtykuł 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia RODO (zgoda) – osoba, której dane dotyczą, wyraziła zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez AdministratoraDane przechowywane są do momentu wycofania zgody przez osobę, której dane dotyczą na dalsze przetwarzanie jej danych w tym celu. O ile wyrazili Państwo na to zgodę (zapis do newslettera), podany przez Państwa adres email będzie wykorzystywany w celach marketingowych własnych produktów Nervaart. Zgoda może być cofnięta w każdym czasie, np. poprzez przesłanie wiadomości e-mail ze stosowną informacją na adres e-mail: [email protected]
  Wyrażenie przez Klienta opinii o zawartej Umowie SprzedażyArtykuł 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia RODO – osoba, której dane dotyczą, wyraziła zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celu wyrażenia opiniiDane przechowywane są do momentu wycofania zgody przez osobę, której dane dotyczą na dalsze przetwarzanie jej danych w tym celu. Zgoda może być cofnięta w każdym czasie, np. poprzez przesłanie wiadomości e-mail ze stosowną informacją na adres e-mail: [email protected]
  Prowadzenie ksiąg podatkowychArtykuł 6 ust. 1 lit. c) Rozporządzenia RODO w zw. z art. 86 § 1 Ordynacji podatkowej tj. z dnia 17 stycznia 2017 r. (Dz.U. z 2017 r. poz. 201) – przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na AdministratorzeDane są przechowywane przez okres wymagany przepisami prawa nakazującymi Administratorowi przechowywanie ksiąg podatkowych (do czasu upływu okresu przedawnienia zobowiązania podatkowego, chyba że ustawy podatkowe stanowią inaczej).
  Ustalenie, dochodzenie lub obrona roszczeń jakie może podnosić Administrator lub jakie mogą być podnoszone wobec AdministratoraArtykuł 6 ust. 1 lit. f) Rozporządzenia RODO (prawnie uzasadniony interes administratora) – przetwarzanie jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów Administratora – polegających na ustaleniu, dochodzeniu lub obronie roszczeń, jakie może podnosić Administrator lub jakie mogą być podnoszone wobec AdministratoraDane są przechowywane przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez Administratora, nie dłużej jednak niż przez okres przedawnienia roszczeń jakie mogą być podnoszone wobec Administratora (podstawowy termin przedawnienia dla roszczeń wobec Administratora wynosi sześć lat).
  Korzystanie ze strony Sklepu Internetowego i zapewnienie jej prawidłowego działaniaArtykuł 6 ust. 1 lit. f) Rozporządzenia RODO (prawnie uzasadniony interes administratora) – przetwarzanie jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów Administratora – polegających na prowadzeniu i utrzymaniu strony Sklepu InternetowegoDane są przechowywane przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez Administratora, nie dłużej jednak niż przez okres przedawnienia roszczeń Administratora w stosunku do osoby, której dane dotyczą, z tytułu prowadzonej przez Administratora działalności gospodarczej. Okres przedawnienia określają przepisy prawa, w szczególności Kodeksu Cywilnego (podstawowy termin przedawnienia dla roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej wynosi trzy lata, a dla Umowy Sprzedaży dwa lata).
  Prowadzenie statystyk i analiza ruchu w Sklepie InternetowymArtykuł 6 ust. 1 lit. f) Rozporządzenia RODO (prawnie uzasadniony interes administratora) – przetwarzanie jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów Administratora – polegających na prowadzeniu statystyk i analizie ruchu w Sklepie Internetowym celem poprawy funkcjonowania Sklepu Internetowego i zwiększenia sprzedaży ProduktówDane są przechowywane przez okres istnienia prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez Administratora, nie dłużej jednak niż przez okres przedawnienia roszczeń Administratora w stosunku do osoby, której dane dotyczą, z tytułu prowadzonej przez Administratora działalności gospodarczej. Okres przedawnienia określają przepisy prawa, w szczególności Kodeksu Cywilnego (podstawowy termin przedawnienia dla roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej wynosi trzy lata, a dla Umowy Sprzedaży dwa lata).

  4.ODBIORCY DANYCH W SKLEPIE INTERNETOWYM
  4.1 Dla prawidłowego funkcjonowania Sklepu Internetowego, w tym dla realizacji zawieranych Umów Sprzedaży konieczne jest korzystanie przez Administratora z usług podmiotów zewnętrznych (takich jak np. dostawca oprogramowania, kurier, czy podmiot obsługujący płatności). Administrator korzysta wyłącznie z usług takich podmiotów przetwarzających, którzy zapewniają wystarczające gwarancje wdrożenia odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych, tak by przetwarzanie spełniało wymogi Rozporządzenia RODO i chroniło prawa osób, których dane dotyczą.
  4.2 Przekazanie danych przez Administratora nie następuje w każdym wypadku i nie do wszystkich wskazanych w polityce prywatności odbiorców lub kategorii odbiorców – Administrator przekazuje dane wyłącznie wtedy, gdy jest to niezbędne do realizacji danego celu przetwarzania danych osobowych i tylko w zakresie niezbędnym do jego zrealizowania. Przykładowo, jeżeli Klient korzysta z odbioru osobistego, to jego dane nie będą przekazywane przewoźnikowi współpracującemu z Administratorem.
  4.3 Dane osobowe Usługobiorców i Klientów Sklepu Internetowego mogą być przekazywane następującym odbiorcom lub kategoriom odbiorców:
  4.3.1 przewoźnicy / spedytorzy / brokerzy kurierscy – w przypadku Klienta, który korzysta w Sklepie Internetowym ze sposobu dostawy Produktu przesyłką pocztową lub przesyłką kurierską, Administrator udostępnia zebrane dane osobowe Klienta wybranemu przewoźnikowi, spedytorowi lub pośrednikowi realizującemu przesyłki na zlecenie Administratora w zakresie niezbędnym do zrealizowania dostawy Produktu Klientowi.
  4.3.2 podmioty obsługujące płatności elektroniczne lub kartą płatniczą – w przypadku Klienta, który korzysta w Sklepie Internetowym ze sposobu płatności elektronicznych lub kartą płatniczą Administrator udostępnia zebrane dane osobowe Klienta wybranemu podmiotowi obsługującemu powyższe płatności w Sklepie Internetowym na zlecenie Administratora w zakresie niezbędnym do obsługi płatności realizowanej przez Klienta.
  4.3.3 dostawcy usług zaopatrujący Administratora w rozwiązania techniczne, informatyczne oraz organizacyjne, umożliwiające Administratorowi prowadzenie działalności gospodarczej, w tym Sklepu Internetowego i świadczonych za jego pośrednictwem Usług Elektronicznych (w szczególności dostawcy oprogramowania komputerowego do prowadzenia Sklepu Internetowego, dostawcy poczty elektronicznej i hostingu oraz dostawcy oprogramowania do zarządzania firmą i udzielania pomocy technicznej Administratorowi) – Administrator udostępnia zebrane dane osobowe Klienta wybranemu dostawcy działającemu na jego zlecenie jedynie w przypadku oraz w zakresie niezbędnym do zrealizowania danego celu przetwarzania danych zgodnego z niniejszą polityką prywatności.
  4.3.4 dostawcy usług księgowych, prawnych i doradczych zapewniający Administratorowi wsparcie księgowe, prawne lub doradcze (w szczególności biuro księgowe, kancelaria prawna lub firma windykacyjna) – Administrator udostępnia zebrane dane osobowe Klienta wybranemu dostawcy działającemu na jego zlecenie jedynie w przypadku oraz w zakresie niezbędnym do zrealizowania danego celu przetwarzania danych zgodnego z niniejszą polityką prywatności.

  PROFILOWANIE W SKLEPIE INTERNETOWYM
  5.1 Rozporządzenie RODO nakłada na Administratora obowiązek informowania o zautomatyzowanym podejmowaniu decyzji, w tym o profilowaniu, o którym mowa w art. 22 ust. 1 i 4 Rozporządzenia RODO, oraz – przynajmniej w tych przypadkach – istotne informacje o zasadach ich podejmowania, a także o znaczeniu i przewidywanych konsekwencjach takiego przetwarzania dla osoby, której dane dotyczą. Mając to na uwadze Administrator podaje w tym punkcie polityki prywatności informacje dotyczące możliwego profilowania.
  5.2 Administrator może korzystać w Sklepie Internetowym z profilowania do celów marketingu bezpośredniego, ale decyzje podejmowane na jego podstawie przez Administratora nie dotyczą zawarcia lub odmowy zawarcia Umowy Sprzedaży, czy też możliwości korzystania z Usług Elektronicznych w Sklepie Internetowym. Efektem korzystania z profilowania w Sklepie Internetowym może być np. przyznanie danej osobie rabatu, przesłanie jej kodu rabatowego, przypomnienie o niedokończonych zakupach, przesłanie propozycji Produktu, który może odpowiadać zainteresowaniom lub preferencjom danej osoby lub też zaproponowanie lepszych warunków w porównaniu do standardowej oferty Sklepu Internetowego. Mimo profilowania to dana osoba podejmuje swobodnie decyzję, czy będzie chciała skorzystać z otrzymanego w ten sposób rabatu, czy też lepszych warunków i dokonać zakupu w Sklepie Internetowym.
  5.3 Profilowanie w Sklepie Internetowym polega na automatycznej analizie lub prognozie zachowania danej osoby na stronie Sklepu Internetowego np. poprzez dodanie konkretnego Produktu do koszyka, przeglądanie strony konkretnego Produktu w Sklepie Internetowym, czy też poprzez analizę dotychczasowej historii dokonanych zakupów w Sklepie Internetowym. Warunkiem takiego profilowania jest posiadanie przez Administratora danych osobowych danej osoby, aby móc jej następnie przesłać np. kod rabatowy
  5.4 Osoba, której dane dotyczą, ma prawo do tego, by nie podlegać decyzji, która opiera się wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu, i wywołuje wobec tej osoby skutki prawne lub w podobny sposób istotnie na nią wpływa.

  PRAWA OSOBY, KTÓREJ DANE DOTYCZĄ
  6.1 Prawo dostępu, sprostowania, ograniczenia, usunięcia lub przenoszenia – osoba, której dane dotyczą, ma prawo żądania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia („prawo do bycia zapomnianym”) lub ograniczenia przetwarzania oraz ma prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także ma prawo do przenoszenia swoich danych. Szczegółowe warunki wykonywania wskazanych wyżej praw wskazane są w art. 15-21 Rozporządzenia RODO.
  6.2 Prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie – osoba, której dane przetwarzane są przez Administratora na podstawie wyrażonej zgody (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) lub art. 9 ust. 2 lit. a) Rozporządzenia RODO), to ma ona prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  6.3 Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – osoba, której dane przetwarzane są przez Administratora, ma prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego w sposób i trybie określonym w przepisach Rozporządzenia RODO oraz prawa polskiego, w szczególności ustawy o ochronie danych osobowych. Organem nadzorczym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  6.4 Prawo do sprzeciwu – osoba, której dane dotyczą, ma prawo w dowolnym momencie wnieść sprzeciw – z przyczyn związanych z jej szczególną sytuacją – wobec przetwarzania dotyczących jej danych osobowych opartego na art. 6 ust. 1 lit. e) (interes lub zadania publiczne) lub f) (prawnie uzasadniony interes administratora), w tym profilowania na podstawie tych przepisów. Administratorowi w takim przypadku nie wolno już przetwarzać tych danych osobowych, chyba że wykaże on istnienie ważnych prawnie uzasadnionych podstaw do przetwarzania, nadrzędnych wobec interesów, praw i wolności osoby, której dane dotyczą, lub podstaw do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń.
  6.5 Prawo do sprzeciwu dot. marketingu bezpośredniego – jeżeli dane osobowe są przetwarzane na potrzeby marketingu bezpośredniego, osoba, której dane dotyczą, ma prawo w dowolnym momencie wnieść sprzeciw wobec przetwarzania dotyczących jej danych osobowych na potrzeby takiego marketingu, w tym profilowania, w zakresie, w jakim przetwarzanie jest związane z takim marketingiem bezpośrednim.
  6.6 W celu realizacji uprawnień, o których mowa w niniejszym punkcie polityki prywatności można kontaktować się z Administratorem poprzez przesłanie stosownej wiadomości pisemnie lub pocztą elektroniczną na adres Administratora wskazany na wstępie polityki prywatności lub korzystając z formularza kontaktowego dostępnego na stronie Sklepu Internetowego.

  COOKIES W SKLEPIE INTERNETOWYM I ANALITYKA
  7.1 Pliki Cookies (ciasteczka) są to niewielkie informacje tekstowe w postaci plików tekstowych, wysyłane przez serwer i zapisywane po stronie osoby odwiedzającej stronę Sklepu Internetowego (np. na dysku twardym komputera, laptopa, czy też na karcie pamięci smartfona – w zależności z jakiego urządzenia korzysta odwiedzający nasz Sklep Internetowy). Szczegółowe informacje dot. plików Cookies, a także historię ich powstania można znaleźć m.in. tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/HTTP_cookie
  7.2 Pliki Cookies, które mogą być wysyłane przez stronę Sklepu internetowego można podzielić na różne rodzaje, według następujących kryteriów:

  Ze względu na ich dostawcę:

  1. własne (tworzone przez stronę Sklepu Internetowego Administratora) oraz
  2. należące do osób/podmiotów trzecich (innych niż Administrator)*

  Ze względu na ich okres przechowywania na urządzeniu osoby odwiedzającej stronę Sklepu Internetowego:

  1. sesyjne (przechowywane do czasu wylogowania się ze Sklepu Internetowego lub wyłączenia przeglądarki internetowej) oraz
  2. stałe (przechowywane przez określony czas, zdefiniowany przez parametry każdego pliku lub do czasu ręcznego usunięcia)

  Ze względu na cel ich stosowania:

  1. niezbędne (umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie strony Sklepu Internetowego),
  2. funkcjonalne/preferencyjne (umożliwiające dostosowanie strony Sklepu Internetowego do preferencji osoby odwiedzającej stronę),
  3. analityczne i wydajnościowe (gromadzące informacje o sposobie korzystania ze strony Sklepu Internetowego),
  4. marketingowe, reklamowe i społecznościowe (zbierające informacje o osobie odwiedzającej stronę Sklepu Internetowego w celu wyświetlania tej osobie spersonalizowanych reklam i prowadzenia innych działań marketingowych w tym również na stronach internetowych odrębnych od strony Sklepu Internetowego, takich jak portale społecznościowe

  * Na naszych stronach podmioty trzecie zamieszczają informacje w formie plików cookies (tzw.ciasteczek) i innych podobnych technologii na Twoim urządzeniu końcowym (np. komputerze,smartfonie) oraz uzyskują do nich dostęp. To nasi zaufani partnerzy z którymi stale współpracujemy, aby dostosować do Twoich potrzeb i zainteresowań reklamy na naszych i ich stronach, a takżeusługi, które dostarczamy my i nasi zaufani partnerzy. Takim zaufanym partnerem są podmioty zgrupy kapitałowej Wirtualnej Polski.
  7.3 Administrator może przetwarzać dane zawarte w plikach Cookies podczas korzystania przez odwiedzających ze strony Sklepu Internetowego w następujących konkretnych celach:

  Cele stosowanie plików Cookies w Sklepie Internetowym Administratoraidentyfikacji Usługobiorców jako zalogowanych w Sklepie Internetowym i pokazywania, że są zalogowani (pliki Cookies niezbędne)
  zapamiętywania Produktów dodanych do koszyka w celu złożenia Zamówienia (pliki Cookies niezbędne)
  zapamiętywania danych z wypełnianych Formularzy Zamówienia, ankiet lub danych logowania do Sklepu Internetowego (pliki Cookies niezbędne lub/i funkcjonalne/preferencyjne)
  dostosowywania zawartości strony Sklepu Internetowego do indywidualnych preferencji Usługobiorcy (np. dotyczących kolorów, rozmiaru czcionki, układu strony) oraz optymalizacji korzystania ze stron Sklepu Internetowego (pliki Cookies funkcjonalne/preferencyjne)
  prowadzenia anonimowych statystyk przedstawiających sposób korzystania ze strony Sklepu Internetowego (pliki Cookies statystyczne)
  remarketingu, to jest badania cech zachowania odwiedzających Sklep Internetowy poprzez anonimową analizę ich działań (np. powtarzające się wizyty na określonych stronach, słowa kluczowe itp.) w celu stworzenia ich profilu i dostarczenia im reklam dopasowanych do ich przewidywanych zainteresowań, także wtedy kiedy odwiedzają oni inne strony internetowe w sieci reklamowej firmy Google Ireland Ltd. oraz Facebook Ireland Ltd. (pliki Cookies marketingowe, reklamowe i społecznościowe)
  komunikacji z klientem za pomocą komunikatora w formie chata zamieszczonego w Sklepie Internetowym. Podmiot obsługujący komunikator: LiveChat, Inc. One International Place, Suite 1400, Boston, MA 02110-2619, USA.

  7.4 Sprawdzenie w najpopularniejszych przeglądarkach internetowych, jakie pliki Cookies (w tym okres funkcjonowania plików Cookies oraz ich dostawca) są wysyłane w danej chwili przez stronę Sklepu Internetowego jest możliwe w następujący sposób:

  W przeglądarce Chrome:
  (1) w pasku adresu kliknij w ikonkę kłódki po lewej stronie, (2) przejdź do zakładki „Pliki cookie”.
  W przeglądarce Firefox:
  (1) w pasku adresu kliknij w ikonkę tarczy po lewej stronie, (2) przejdź do zakładki „Dopuszczone” lub „Zablokowane”, (3) kliknij pole „Ciasteczka śledzące między witrynami”, „Elementy śledzące serwisów społecznościowych” lub „Treści z elementami śledzącymi”
  W przeglądarce Internet Explorer:
  (1) kliknij menu „Narzędzia”, (2) przejdź do zakładki „Opcje internetowe”, (3) przejdź do zakładki „Ogólne”, (4) przejdź do zakładki „Ustawienia”, (5) kliknij pole „Wyświetl pliki”
  W przeglądarce Opera:
  (1) w pasku adresu kliknij w ikonkę kłódki po lewej stronie, (2) przejdź do zakładki „Pliki cookie”.
  w przeglądarce Safari:
  (1) kliknij menu „Preferencje”, (2) przejdź do zakładki „Prywatność”, (3) kliknij w pole „Zarządzaj danymi witryn”
  Niezależnie od przeglądarki, za pomocą narzędzi dostępnych np. na stronie:
  https://www.cookiemetrix.com/ lub: https://www.cookie-checker.com/

  7.5 Standardowo większość przeglądarek internetowych dostępnych na rynku domyślnie akceptuje zapisywanie plików Cookies. Każdy ma możliwość określenia warunków korzystania z plików Cookies za pomocą ustawień własnej przeglądarki internetowej. Oznacza to, że można np. częściowo ograniczyć (np. czasowo) lub całkowicie wyłączyć możliwość zapisywania plików Cookies – w tym ostatnim wypadku jednak może to mieć wpływ na niektóre funkcjonalności Sklepu Internetowego (przykładowo niemożliwym może okazać się przejście ścieżki Zamówienia poprzez Formularz Zamówienia z uwagi na niezapamiętywanie Produktów w koszyku podczas kolejnych kroków składania Zamówienia).
  7.6 Ustawienia przeglądarki internetowej w zakresie plików Cookies są istotne z punktu widzenia zgody na korzystanie z plików Cookies przez nasz Sklep Internetowy – zgodnie z przepisami taka zgoda może być również wyrażona poprzez ustawienia przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje na temat zmiany ustawień dotyczących plików Cookies oraz ich samodzielnego usuwania w najpopularniejszych przeglądarkach internetowych dostępne są w dziale pomocy przeglądarki internetowej oraz na poniższych stronach (wystarczy kliknąć w dany link):

  w przeglądarce Chrome

  w przeglądarce Firefox

  w przeglądarce Internet Explorer

  w przeglądarce Opera

  w przeglądarce Safari

  w przeglądarce Microsoft Edge
  7.7 Administrator może korzystać w Sklepie Internetowym z usług Google Analytics, Universal Analytics dostarczanych przez firmę Google Ireland Limited (Gordon House, Barrow Street, Dublin 4, Irlandia). Usługi te pomagają Administratorowi prowadzić statystyki i analizować ruch w Sklepie Internetowym. Gromadzone dane przetwarzane są w ramach powyższych usług do generowania statystyk pomocnych w administrowaniu Sklepie Internetowym i analizie ruchu w Sklepie Internetowym. Dane te mają charakter zbiorczy. Administrator korzystając z powyższych usług w Sklepie Internetowym gromadzi takie dane jak źródła i medium pozyskania odwiedzających Sklep Internetowy oraz sposób ich zachowania na stronie Sklepu Internetowego, informacje na temat urządzeń i przeglądarek z których odwiedzają stronę, IP oraz domenę, dane geograficzne oraz dane demograficzne (wiek, płeć) i zainteresowania.
  7.8 Możliwe jest zablokowanie w łatwy sposób przez daną osobę udostępniania do Google Analytics informacji o jej aktywności na stronie Sklepu Internetowego – w tym celu można na przykład zainstalować dodatek do przeglądarki udostępniany przez firmę Google Ireland Ltd. dostępny tutaj:https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=pl
  7.9 Administrator może korzystać w Sklepie Internetowym z usługi Piksel Facebooka dostarczanej przez firmę Facebook Ireland Limited (4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour, Dublin 2, Irlandia). Usługa ta pomaga Administratorowi mierzyć skuteczność reklam oraz dowiadywać się, jakie działania podejmują odwiedzający sklep internetowy, a także wyświetlać tym osobom dopasowane reklamy. Szczegółowe informacje o działaniu Piksela Facebooka możesz znaleźć pod następującym adresem internetowym: https://www.facebook.com/business/help/742478679120153?helpref=page_content
  7.10 Zarządzanie działaniem Piksela Facebooka jest możliwe poprzez ustawienia reklam w swoim koncie na portalu Facebook.com: https://www.facebook.com/ads/preferences/?entry_product=ad_settings_screen.

  POSTANOWIENIA KOŃCOWE
  8.1 Sklep Internetowy może zawierać odnośniki do innych stron internetowych. Administrator namawia by po przejściu na inne strony, zapoznać się z polityką prywatności tam ustaloną. Niniejsza polityka prywatności dotyczy tylko Sklepu Internetowego Administratora.

  Zasady i warunki

  Utrzymujemy stronę nervaart.com (“Strona”) w celu zapewnienia sprzedawcom i nabywcom dzieł sztuki, sztuki dekoracyjnej, pamiątek i przedmiotów kolekcjonerskich platformy do wystawiania, wystawiania, oferowania na sprzedaż, sprzedaży i zakupu własności.

  Poniższe zasady i warunki (“Warunki”) regulują korzystanie z Witryny. Korzystanie z niektórych obszarów lub funkcji witryny może podlegać dodatkowym lub oddzielnym warunkom, które zostaną opublikowane lub w inny sposób udostępnione w związku z takim obszarem lub funkcją. Na przykład, sprzedawca może zamieścić własne warunki, które dotyczą sprzedaży określonej nieruchomości. Ponadto, wszyscy użytkownicy mogą być zobowiązani do rejestracji i wyrażenia zgody na pewne warunki, które regulują ich korzystanie z Witryny. Możemy zmieniać Warunki od czasu do czasu, w dowolnym momencie bez powiadomienia użytkownika, publikując takie zmiany na Stronie. UZYSKUJĄC DOSTĘP, KORZYSTAJĄC, PRZEGLĄDAJĄC, WYSTAWIAJĄC, WYSTAWIAJĄC NA SPRZEDAŻ, SPRZEDAJĄC LUB KUPUJĄC NA STRONIE, AKCEPTUJESZ I ZGADZASZ SIĘ NA ZWIĄZANIE NINIEJSZYMI WARUNKAMI. Jeśli nie zgadzasz się na te warunki, nie możesz uzyskać dostępu ani w inny sposób korzystać ze Strony.

  1. Prawa własności do Strony. nervaart.com nie rości sobie prawa własności do treści (w tym np. audio, obrazów, fotografii, ilustracji, tekstu, wideo itp.), które użytkownik przesyła lub udostępnia w celu włączenia do publicznie dostępnych obszarów Strony, obszarów dostępnych dla użytkownika. Pomiędzy użytkownikiem a nervaart.com, nervaart.com jest właścicielem, tylko i wyłącznie: a) wszystkich praw, tytułów i udziałów w i do Strony, b) wszystkich audio, obrazów, fotografii, ilustracji, tekstów, grafik, logo, ikon przycisków, innych wizualizacji, wideo, kopii, itp, stworzone lub udostępnione przez nervaart.com na Stronie, c) oprogramowanie, kod, dane i materiały na Stronie, d) wygląd i styl, projekt i organizacja Strony, oraz e) kompilacja treści, kodu, danych i materiałów na Stronie, w tym, ale nie wyłącznie, wszelkie prawa autorskie, prawa do znaków towarowych, prawa patentowe, prawa do baz danych, tajemnice handlowe, prawa moralne (w tym prawa do autorstwa i przypisania oraz późniejszej modyfikacji), prawa sui generis i inne prawa własności intelektualnej i własności (zarejestrowane lub niezarejestrowane w jakiejkolwiek jurysdykcji) w nich zawarte. Korzystanie z Witryny nie przyznaje użytkownikowi prawa własności do jakichkolwiek treści, oprogramowania, kodu, danych lub materiałów, do których użytkownik może uzyskać dostęp w Witrynie.

  2. Ograniczona licencja na korzystanie z Witryny. Oferujemy Stronę i jej usługi tylko tym osobom, które mogą zgodnie z prawem zawierać i tworzyć umowy na mocy obowiązującego prawa. Na przykład, osoby niepełnoletnie nie mogą wystawiać, wystawiać na sprzedaż, oferować do sprzedaży, sprzedawać lub kupować nieruchomości, ani przeprowadzać innych transakcji na Stronie. Użytkownik zobowiązuje się do przestrzegania wszystkich obowiązujących przepisów prawa, ustaw i rozporządzeń dotyczących korzystania z Witryny. Użytkownik może uzyskiwać dostęp i przeglądać zawartość Strony na swoim komputerze lub innym urządzeniu kompatybilnym z Internetem oraz wykonywać pojedyncze kopie lub wydruki zawartości Strony wyłącznie do użytku wewnętrznego. Witryna i usługi oferowane na niej lub za jej pośrednictwem, w tym wszelkie treści, oprogramowanie, kod, dane i materiały na niej zawarte, przeznaczone są wyłącznie do użytku wewnętrznego.

  3. Zabronione użytkowanie. Jakakolwiek komercyjna dystrybucja, publikacja lub wykorzystanie Witryny, lub jakiejkolwiek zawartości, oprogramowania, kodu, danych lub materiałów w Witrynie, jest surowo zabronione, chyba że użytkownik uzyskał wyraźną, uprzednią, pisemną zgodę nervaart.com lub właściciela praw. Poza postanowieniami punktu 2 powyżej, nie wolno pobierać, wyświetlać, kopiować, reprodukować, rozprowadzać, modyfikować, wykonywać, przenosić, tworzyć dzieł pochodnych, sprzedawać lub w inny sposób wykorzystywać żadnych treści, oprogramowania, kodu, danych lub materiałów w Witrynie. W przypadku innego wykorzystania Strony lub treści, oprogramowania, kodu, danych lub materiałów na niej zawartych, z wyjątkiem przypadków określonych powyżej, użytkownik może naruszyć prawa autorskie i inne prawa Zjednoczonych Emiratów Arabskich, innych krajów, jak również obowiązujące prawa państwowe i może podlegać odpowiedzialności za takie nieautoryzowane wykorzystanie. nervaart.com będzie agresywnie egzekwować swoje prawa własności intelektualnej w najszerszym zakresie prawa, w tym dążyć do ścigania karnego.

  4. Znaki towarowe. Znaki towarowe, loga, znaki usługowe i nazwy handlowe (łącznie “Znaki towarowe”) wyświetlane na Stronie lub w treści dostępnej za pośrednictwem Strony są zarejestrowanymi i niezarejestrowanymi znakami towarowymi naszymi i innych i nie mogą być używane bez upoważnienia właściciela znaku towarowego. Wszystkie znaki towarowe niebędące naszą własnością, które pojawiają się w Witrynie, należą do ich właścicieli. Żadna z informacji zawartych na Stronie nie powinna być interpretowana jako przyznanie, w sposób dorozumiany, przez estoppel lub w inny sposób, jakiejkolwiek licencji lub prawa do korzystania z jakiegokolwiek Znaku Towarowego wyświetlanego na Stronie bez naszej wyraźnej pisemnej zgody lub zgody właściciela praw strony trzeciej. Nadużywanie znaków towarowych wyświetlanych na stronie jest surowo zabronione. Paddle8 będzie agresywnie egzekwować swoje prawa do znaków towarowych w pełnym zakresie prawa, w tym dążenie do ścigania karnego.

  5. Prawa autorskie. Zawartość witryny, takie jak tekst, grafika, obrazy, audio, wideo, dane, kodowanie, skrypty, programy komputerowe i inne materiały (zbiorczo “Materiały”), są chronione prawami autorskimi zgodnie z prawem Zjednoczonych Emiratów Arabskich, jak również innych krajów, i są własnością lub są kontrolowane przez nas lub przez osoby trzecie, które udzieliły nam licencji na swoje materiały. Upoważniamy Cię do przeglądania i pobierania pojedynczej kopii Materiałów wyłącznie na Twój osobisty, niekomercyjny użytek. Korzystanie z jakiegokolwiek oprogramowania udostępnianego do pobrania ze Strony (“Oprogramowanie”) podlega warunkom umowy licencyjnej oprogramowania dołączonego do takiego oprogramowania (“Umowa Licencyjna”) i jest uzależnione od zgody użytkownika na przestrzeganie warunków Umowy Licencyjnej. Wszelkie prawa do Materiałów, które nie zostały wyraźnie przyznane użytkownikowi w Umowie, są zastrzeżone. Ani dostępność, ani nic zawartego w Witrynie nie może być interpretowane jako przyznanie jakiejkolwiek licencji na podstawie praw własności intelektualnej nervaart.com lub jakiejkolwiek osoby trzeciej, innej lub dalszej niż wyraźnie przewidziana w powyższych postanowieniach tego paragrafu, czy to przez domniemanie, estoppel lub w inny sposób. Nieautoryzowane użycie Materiałów może naruszać prawa autorskie, znaki towarowe i inne prawa. Nie wolno sprzedawać, przygotowywać prac pochodnych opartych na lub modyfikować Materiałów (w tym, bez ograniczeń, przygotowywać streszczeń Materiałów lub “miniatur” jakichkolwiek obrazów w nich zawartych), ani odtwarzać, publicznie wyświetlać, publicznie wykonywać, dystrybuować lub w inny sposób wykorzystywać Materiałów w jakikolwiek sposób dla celów publicznych lub komercyjnych. Wykorzystanie Materiału lub jakiejkolwiek jego części na innej stronie, w jakiejkolwiek publikacji, bazie danych, katalogu lub kompilacji, lub w sieciowym środowisku komputerowym w celu innym niż osobiste przeglądanie Strony bez naszej wyraźnej, uprzedniej, pisemnej zgody jest surowo zabronione. W odniesieniu do wszelkich kopii materiałów wykonanych przez użytkownika w ramach ograniczonej licencji udzielonej w niniejszym dokumencie, użytkownik musi zachować w nich, w sposób niezmieniony i niezasłonięty, wszelkie informacje o prawach autorskich i innych prawach własności zawartych w oryginalnych materiałach. Niektóre materiały mogą zawierać cyfrowe “znaki wodne”, które wskazują na ich źródło i własność. Użytkownik zgadza się nie podejmować prób usunięcia, dezaktywacji, inżynierii wstecznej, modyfikacji, manipulacji lub ukrycia takich znaków wodnych. Jeśli chciałbyś uzyskać informacje na temat uzyskania zgody nervaart.com na wykorzystanie Materiałów na swojej stronie, prosimy o kontakt mailowy [email protected]

  6. Informacje o użytkowniku. Możesz zostać poproszony o podanie pewnych spersonalizowanych informacji (“Informacje o użytkowniku”) podczas korzystania z witryny. Nasza polityka zbierania i wykorzystywania informacji w odniesieniu do prywatności takich informacji o użytkowniku jest określona w naszej Polityce Prywatności. Użytkownik potwierdza i zgadza się, że ponosi wyłączną odpowiedzialność za dokładność i treść Informacji o użytkowniku, a także zgadza się na ich aktualizację.

  7. Materiały obraźliwe dla nieletnich i osób wrażliwych. OSTRZEŻENIE: Zawartość Strony nie jest przeznaczona dla osób niepełnoletnich. Treści te są zazwyczaj nieocenzurowane i mogą zawierać nagość lub inne treści graficzne lub literackie, które niektóre osoby mogą uznać za obraźliwe. Jeśli zezwalasz dziecku na korzystanie ze swojego komputera, Twoim obowiązkiem jest ustalenie, czy jakiekolwiek usługi, treści i tematy wyświetlane na Stronie są nieodpowiednie dla Twojego dziecka oraz odpowiednie kontrolowanie korzystania z komputera przez dziecko. Jeśli sam użytkownik znajdzie obraźliwe treści typu, o którym mowa powyżej, nie powinien korzystać ze Strony.

  8. Wykorzystanie robotów i pająków. Zastrzegamy sobie prawo do stosowania nagłówków wykluczających roboty i podobnych mechanizmów w obrębie Strony, a użytkownik zgadza się, że on sam oraz wszystkie osoby i urządzenia znajdujące się pod jego kontrolą będą honorować takie nagłówki i mechanizmy. Niezależnie od obecności lub braku takich nagłówków lub mechanizmów, a także bez ograniczania ogólności wszelkich innych ograniczeń dotyczących korzystania z Witryny lub Materiałów określonych w niniejszym Regulaminie, w żadnym wypadku nie będziesz używać żadnych robotów, pająków ani innych automatycznych lub ręcznych urządzeń lub procesów w celu kompilacji informacji dotyczących identyfikacji, adresu lub innych atrybutów któregokolwiek z naszych użytkowników, kupujących lub sprzedających, lub w celu odtworzenia w oryginalnej lub zmodyfikowanej formie jakiejkolwiek istotnej części Witryny. Ponadto zobowiązujesz się nie używać żadnych urządzeń, oprogramowania lub rutyny do zakłócania lub prób zakłócania prawidłowego funkcjonowania Strony lub jakichkolwiek transakcji przeprowadzanych na lub w związku ze Stroną. Użytkownik zgadza się, że nie będzie podejmował żadnych działań, które nakładają nieuzasadnione lub nieproporcjonalnie duże obciążenie na nasze serwery lub systemy.

  9. Wypowiedzenie. nervaart.com może zakończyć, zmienić, zawiesić, dodać lub przerwać jakikolwiek aspekt Strony lub usług Strony w dowolnym czasie, według własnego uznania i bez odpowiedzialności wobec jakiegokolwiek użytkownika. nervaart.com może ograniczyć, zawiesić lub zakończyć korzystanie z lub dostęp do Strony, jeśli uważamy, że użytkownik narusza lub próbuje naruszyć nasz Regulamin lub obowiązujące prawo, lub z jakiegokolwiek innego powodu bez powiadomienia lub odpowiedzialności.

  10. Naruszenie praw autorskich na Stronie. nervaart.com szanuje własność intelektualną innych osób i prosimy naszych użytkowników o to samo. Jeśli uważasz, że Twoja praca została skopiowana w sposób, który stanowi naruszenie praw autorskich, prosimy o dostarczenie nervaart. com następujące informacje: elektroniczny lub fizyczny podpis osoby upoważnionej do działania w imieniu właściciela interesu praw autorskich; opis dzieła chronionego prawem autorskim, które według Ciebie zostało naruszone; opis miejsca w serwisie, w którym znajduje się Materiał, który według Ciebie narusza prawo; Twój adres, numer telefonu i adres e-mail; oświadczenie użytkownika, że jest w dobrej wierze przekonany, że sporne wykorzystanie nie jest dozwolone przez właściciela praw autorskich, jego przedstawiciela lub prawo; oraz oświadczenie użytkownika, złożone pod groźbą kary za krzywoprzysięstwo, że powyższe informacje w powiadomieniu są dokładne i że jest on właścicielem praw autorskich lub jest upoważniony do działania w jego imieniu.

  11. Przesłane materiały. O ile nie jest to wyraźnie wymagane, nie żądamy ani nie chcemy otrzymywać od Państwa żadnych poufnych, tajnych lub zastrzeżonych informacji lub innych materiałów za pośrednictwem Strony. Wszelkie informacje, prace twórcze, wersje demonstracyjne, pomysły, sugestie, koncepcje, metody, systemy, projekty, plany, techniki lub inne materiały przesłane lub złożone do nas (“Przesłane Materiały”) nie będą uważane za poufne lub tajne i mogą być wykorzystywane przez nas w dowolny sposób zgodny z naszą Polityką Prywatności. Przesyłając nam Przesłane Materiały, użytkownik: (i) oświadcza i gwarantuje, że Przesłane Materiały są oryginalne dla użytkownika, że żadna inna strona nie ma do nich żadnych praw (tj, że przesłane materiały nie naruszają praw osób trzecich), oraz że wszelkie “prawa moralne” do Przesłanych Materiałów zostały zrzeczone, oraz (ii) udzielasz nam i naszym podmiotom stowarzyszonym nieodpłatnego, nieograniczonego, ogólnoświatowego, wieczystego, nieodwołalnego, niewyłącznego i w pełni zbywalnego prawa, przeniesienia i podlicencjonowania prawa i licencji na używanie, kopiowanie, reprodukcję, modyfikację, adaptację, publikację, tłumaczenie, tworzenie dzieł pochodnych, dystrybucję, wykonywanie i wyświetlanie takich materiałów (w całości lub części) i/lub włączanie ich do innych prac w dowolnej formie, mediach lub technologii znanej obecnie lub później opracowanej. Nie możemy być odpowiedzialni za utrzymanie jakichkolwiek Przesłanych materiałów, które nam przekazujesz, i możemy usunąć lub zniszczyć każdy taki Przesłany materiał w dowolnym momencie.

  12. Komentarze użytkowników. nervaart.com może zapewnić pewne obszary Strony wyznaczone jako otwarte dla naszych użytkowników (“Obszary otwarte”). Ogólnie rzecz biorąc, wszelka komunikacja, którą użytkownik zamieszcza w Obszarach Otwartych jest uważana za niepoufną.

  Umieszczając informacje (w tym wszelkie treści graficzne i multimedialne) w Obszarach Otwartych, automatycznie udzielasz nam nieodpłatnej, bezterminowej, nieodwołalnej i niewyłącznej licencji na wykorzystanie, reprodukcję, modyfikację, publikację, edycję, tłumaczenie, dystrybucję, publiczne odtwarzanie i publiczne wyświetlanie informacji oraz wszelkich znaków towarowych, nazwisk lub podobizn w nich zawartych, samodzielnie lub jako część kompilacji lub innych prac w dowolnej formie, przy użyciu dowolnych mediów lub technologii, znanych obecnie lub w przyszłości, oraz na udzielanie sublicencji na takie prawa poprzez wiele poziomów sublicencjobiorców.

  Nie sprawdzamy komunikacji z wyprzedzeniem i nie jesteśmy odpowiedzialni za sprawdzanie lub monitorowanie materiałów zamieszczanych przez użytkowników. Jako użytkownik jesteś odpowiedzialny za swoje własne komunikaty i ponosisz odpowiedzialność za konsekwencje ich zamieszczenia. Podczas uzyskiwania dostępu do Strony lub korzystania z Materiałów nie wolno robić żadnej z następujących rzeczy: (1) zamieszczać lub przesyłać jakichkolwiek materiałów, chyba że jesteś właścicielem wszystkich patentów, znaków towarowych, praw autorskich, tajemnic handlowych lub innych praw własności (“Prawa”) do nich, lub posiadasz zgodę właściciela Praw na zamieszczenie lub przesłanie takich materiałów na Stronę; (2) zamieszczać materiałów, które w inny sposób naruszają prawa osób trzecich lub naruszają lub naruszają prawa prywatności lub prawa do wizerunku osób trzecich; (3) zamieszczać materiałów, które są nieprzyzwoite, zniesławiające, zawierające groźby, nękające, obraźliwe, nienawistne, zawstydzające lub w inny sposób niedopuszczalne dla innego użytkownika lub innej osoby lub podmiotu; (4) publikowania języka lub obrazów o charakterze seksualnym; (5) publikowania reklam lub nagabywania do prowadzenia działalności gospodarczej; (6) publikowania lub przesyłania łańcuszków lub piramid; (7) podszywania się pod inną osobę lub podmiot; (8) umyślnego lub nieumyślnego naruszania obowiązującego prawa lokalnego, stanowego, krajowego lub międzynarodowego podczas korzystania z Witryny lub Materiałów lub uzyskiwania do nich dostępu; lub (9) publikowania lub przesyłania informacji zawierających wirusy lub inne szkodliwe komponenty.

  W przypadku powiadomienia przez użytkownika o komunikacji, która rzekomo nie jest zgodna z jakimkolwiek warunkiem niniejszych Warunków, możemy zbadać zarzut i określić według własnego uznania, czy usunąć lub zażądać usunięcia komunikacji. nervaart.com nie ponosi odpowiedzialności wobec użytkowników za wykonanie lub niewykonanie takich działań. Zastrzegamy sobie prawo, według własnego uznania, do wydalenia użytkowników i uniemożliwienia im dalszego dostępu do Serwisu za naruszenie niniejszego Regulaminu lub prawa. Zastrzegamy sobie również prawo do ujawnienia w każdej chwili wszelkich informacji, które są niezbędne lub uznane przez nas za pożądane w celu spełnienia obowiązującego prawa, przepisów, procesów prawnych lub żądań rządowych, lub do edycji, odmowy zamieszczenia lub usunięcia wszelkich informacji lub materiałów, w całości lub w części, według naszego uznania.

  NIE POPIERAMY, NIE REPREZENTUJEMY ANI NIE GWARANTUJEMY PRAWDZIWOŚCI, DOKŁADNOŚCI ANI RZETELNOŚCI ŻADNYCH INFORMACJI ZAMIESZCZANYCH PRZEZ INNYCH UŻYTKOWNIKÓW ANI NIE POPIERAMY ŻADNYCH OPINII WYRAŻANYCH PRZEZ UŻYTKOWNIKÓW. UŻYTKOWNIK POTWIERDZA, ŻE WSZELKIE POLEGANIE NA MATERIAŁACH ZAMIESZCZONYCH PRZEZ INNYCH UŻYTKOWNIKÓW ODBYWA SIĘ NA JEGO WŁASNE RYZYKO.

  13. Zabronione zachowanie użytkownika. Użytkownik gwarantuje i zgadza się, że podczas korzystania ze Strony oraz różnych usług i funkcji oferowanych na lub za pośrednictwem Strony, nie będzie: (a) podszywać się pod jakąkolwiek osobę lub podmiot, rzeczywisty lub fikcyjny, ani też fałszywie przedstawiać swojego powiązania z jakąkolwiek inną osobą lub podmiotem; (b) wstawiać własnych lub należących do strony trzeciej reklam, brandingu lub innych treści promocyjnych do jakichkolwiek treści, materiałów lub usług Strony, ani też używać, redystrybuować, publikować ponownie lub wykorzystywać takich treści lub usług do jakichkolwiek dalszych celów komercyjnych lub promocyjnych bez naszej zgody; (c) podejmować prób uzyskania nieautoryzowanego dostępu do innych systemów komputerowych za pośrednictwem Strony; (d) angażować się w spidering, “screen scraping”, “database scraping”, zbieranie informacji katalogowych, adresów e-mail, adresów bezprzewodowych lub innych informacji kontaktowych lub osobistych, lub wszelkie inne automatyczne środki pozyskiwania list własności, użytkowników lub innych informacji z lub za pośrednictwem Strony; (e) uzyskać lub próbować uzyskać nieautoryzowany dostęp do systemów komputerowych, materiałów lub informacji za pomocą jakichkolwiek środków; (f) korzystania z Witryny lub usług udostępnianych na lub za pośrednictwem Witryny w jakikolwiek sposób z zamiarem przerwania, uszkodzenia, wyłączenia, przeciążenia lub osłabienia Witryny lub takich usług, w tym, bez ograniczeń, wysyłania masowych niechcianych wiadomości lub “zalewania” serwerów żądaniami; (g) korzystania z Witryny z naruszeniem nervaart. com lub jakiejkolwiek osoby trzeciej własności intelektualnej lub innych praw własnościowych lub prawnych; lub (h) korzystania z Witryny z naruszeniem jakiegokolwiek obowiązującego prawa. Użytkownik zgadza się również, że nie może podejmować prób (ani zachęcać lub wspierać prób podejmowanych przez inne osoby) angażowania się w jakiekolwiek z powyższych zakazanych działań lub obchodzenia, odtwarzania kodu źródłowego, odszyfrowywania, dezasemblowania, dekompilowania lub w inny sposób zmieniania lub zakłócania działania Strony lub jej nieautoryzowanego wykorzystania. Użytkownik zobowiązuje się nie korzystać ze Strony w sposób, który mógłby spowodować uszkodzenie, wyłączenie, przeciążenie lub osłabienie Strony lub zakłócić korzystanie z niej przez inne osoby. Użytkownik nie może uzyskiwać, wykorzystywać lub uzyskiwać dostępu, ani też podejmować prób uzyskiwania, wykorzystywania lub uzyskiwania dostępu do jakichkolwiek materiałów lub informacji za pomocą środków, które nie zostały celowo udostępnione publicznie lub przewidziane za pośrednictwem Strony.

  14. Prywatność. nervaart.com jest zobowiązana do zachowania Państwa prywatności. nervaart.com zbiera jednak pewne informacje, które dostarczają Państwo do Witryny. W celu uzyskania informacji dotyczących polityki nervaart.com w zakresie wykorzystania informacji o użytkownikach prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką Prywatności.

  15. Rejestracja, hasła, podpisy. W zamian za korzystanie z Witryny, Użytkownik zobowiązuje się do: (a) podania prawdziwych, dokładnych, aktualnych i pełnych informacji o sobie, zgodnie z wymogami wszelkich formularzy rejestracyjnych, które mogą być wypełniane w Witrynie (“Dane rejestracyjne”) oraz (b) utrzymywania i niezwłocznego aktualizowania Danych rejestracyjnych, aby były one prawdziwe, dokładne, aktualne i kompletne. Jeśli podasz jakiekolwiek Dane rejestracyjne, które są nieprawdziwe, niedokładne, nieaktualne lub niekompletne, lub jeśli mamy podstawy, aby podejrzewać, że takie Dane rejestracyjne są nieprawdziwe, niedokładne, nieaktualne lub niekompletne, mamy prawo zawiesić lub zamknąć Twoje konto i odmówić wszelkiego bieżącego lub przyszłego korzystania z Witryny (lub jej części).

  Użytkownik może otrzymać hasło i/lub oznaczenie konta lub podpis cyfrowy po zakończeniu procesu rejestracji na Stronie. Użytkownik jest odpowiedzialny za zachowanie poufności takiego hasła, podpisu cyfrowego i konta oraz ponosi pełną odpowiedzialność za wszystkie działania, które występują w ramach jego hasła, podpisu cyfrowego lub konta. Użytkownik zobowiązuje się (a) niezwłocznie powiadomić nas o każdym nieautoryzowanym użyciu hasła, podpisu cyfrowego lub konta lub o jakimkolwiek innym naruszeniu bezpieczeństwa oraz (b) zapewnić wyjście z konta na koniec każdej sesji. Nie możemy i nie będziemy ponosić odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z nieprzestrzegania przez Państwa niniejszego punktu.

  16. Prawo do monitorowania i redagowania treści. nervaart.com zastrzega sobie prawo, ale nie ma obowiązku, do monitorowania i/lub przeglądu wszystkich informacji i materiałów zamieszczonych na Stronie, a nervaart.com nie ponosi odpowiedzialności za takie informacje i materiały zamieszczone przez użytkowników. Jednakże, nervaart.com zastrzega sobie prawo do ujawnienia wszelkich informacji niezbędnych do spełnienia wymogów prawa, przepisów lub żądań rządowych, lub do edycji, odmowy zamieszczenia lub usunięcia wszelkich informacji lub materiałów, w całości lub w części, które według wyłącznego uznania nervaart.com są niewłaściwe lub naruszają niniejszy Regulamin, zasady nervaart.com lub obowiązujące prawo. Możemy również nałożyć limity na niektóre funkcje forum lub ograniczyć dostęp do części lub całości forum bez powiadomienia lub kary, jeśli uważamy, że użytkownik narusza wytyczne określone w tym paragrafie, nasz regulamin lub obowiązujące prawo, lub z innego powodu bez powiadomienia lub odpowiedzialności.

  17. Linki do innych stron internetowych. Strona może zawierać linki do stron internetowych osób trzecich, które są utrzymywane przez inne podmioty. Linki te są podawane wyłącznie dla wygody użytkownika i nie są przez nas w żaden sposób popierane. Nie ponosimy odpowiedzialności za zawartość powiązanych witryn osób trzecich i nie składamy żadnych oświadczeń dotyczących zawartości lub dokładności materiałów w takich witrynach osób trzecich. Jeśli zdecydujesz się wejść na połączone strony internetowe osób trzecich, robisz to na własne ryzyko.

  18. Umieszczanie linków do Strony. Użytkownik zgadza się, że jeśli zamieści link z jakiejkolwiek innej strony do Strony, taki link powinien: (i) nie zawierać żadnych logotypów, a raczej powinien jedynie brzmieć “nervaart.com” w zwykłym tekście, (ii) otwierać się w nowym oknie przeglądarki; oraz (iii) linkować do pełnej wersji strony Strony w formacie HTML. Nie zezwala się na bezpośrednie linkowanie do jakiegokolwiek obrazu umieszczonego na tej Stronie, np. przy użyciu metody linkowania “in-line”, aby spowodować wyświetlenie obrazu umieszczonego przez nas na innej stronie. Zgadzasz się nie pobierać lub wykorzystywać obrazy hostowane na tej stronie na innej stronie, w dowolnym celu, w tym, bez ograniczeń, delegowanie takich obrazów na innej stronie. Zgadzasz się nie łączyć z żadnej innej strony z Witryną w taki sposób, że Witryna lub jakakolwiek strona Witryny jest “obramowana”, otoczona lub zasłonięta przez treści, materiały lub marki osób trzecich. Zastrzegamy sobie wszelkie prawa wynikające z przepisów prawa do domagania się zaprzestania umieszczania linków do Strony oraz do cofnięcia prawa do umieszczania linków do Strony z dowolnej innej strony w dowolnym momencie po pisemnym powiadomieniu Użytkownika.

  19. Odszkodowanie. Użytkownik zgadza się bronić, zabezpieczać na żądanie i utrzymywać w tajemnicy nervaart.com, oraz utrzymywać w tajemnicy nervaart. com i wszelkie jej podmioty stowarzyszone lub powiązane oraz ich dyrektorzy, urzędnicy, pracownicy i agenci nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek roszczenia, zobowiązania, koszty, straty (w tym bez ograniczeń straty wynikowe i pośrednie) i wydatki, w tym uzasadnione koszty obsługi prawnej, wynikające w jakikolwiek sposób z korzystania z Serwisu, umieszczenia lub przekazania jakiejkolwiek wiadomości, treści, informacji, oprogramowania lub innych materiałów za pośrednictwem Serwisu, lub nieuczciwych lub wprowadzających w błąd działań lub zaniechań, lub naruszenia lub pogwałcenia prawa (w tym naruszenia własności intelektualnej lub innych praw jakiejkolwiek osoby lub podmiotu) lub niniejszego Regulaminu. nervaart.com zastrzega sobie prawo, na własny koszt, do przejęcia wyłącznej obrony i kontroli wszelkich spraw w inny sposób podlegających odszkodowaniu przez Użytkownika, a w takim przypadku Użytkownik zgadza się na współpracę z nervaart.com w obronie takiego roszczenia.

  20. Zrzeczenie się odpowiedzialności. Materiał może zawierać nieścisłości lub błędy typograficzne. Z wyjątkiem sytuacji, gdy jest to osobno przewidziane w odniesieniu do konkretnego elementu na Stronie, nie składamy żadnych oświadczeń dotyczących dokładności, niezawodności, kompletności lub terminowości Materiału lub wyników, które można uzyskać z korzystania ze Strony i Materiału. Wszelkie korzystanie z Witryny i Materiałów odbywa się na własne ryzyko. Nie należy polegać na poradach otrzymanych za pośrednictwem Strony przy podejmowaniu decyzji osobistych, prawnych lub finansowych i należy skonsultować się z odpowiednim specjalistą w celu uzyskania konkretnych porad dostosowanych do sytuacji. Zmiany na Stronie są wprowadzane okresowo i mogą być dokonywane w dowolnym momencie. Niektóre Materiały na Stronie są dostarczane przez osoby trzecie i nie ponosimy odpowiedzialności za takie Materiały dostarczane przez osoby trzecie.

  NIE GWARANTUJEMY, ŻE STRONA BĘDZIE DZIAŁAĆ BEZBŁĘDNIE, NIEPRZERWANIE LUB BEZ PRZERW, ANI ŻE STRONA LUB JEJ SERWERY SĄ WOLNE OD WIRUSÓW KOMPUTEROWYCH LUB INNYCH SZKODLIWYCH TREŚCI. JEŚLI KORZYSTANIE ZE STRONY LUB MATERIAŁÓW SPOWODUJE KONIECZNOŚĆ SERWISOWANIA LUB WYMIANY SPRZĘTU LUB DANYCH, NIE PONOSIMY ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA TE KOSZTY. STRONA I MATERIAŁY SĄ UDOSTĘPNIONE NA PODSTAWIE “TAK JAK JEST” BEZ JAKICHKOLWIEK GWARANCJI. nervaart. com, ITS AFFILIATES, ITS RELATED ENTITIES I ITS SUPPLIERS, W PEŁNYM ZAKRESIE DOPUSZCZONYM PRZEZ PRAWO, WYŁĄCZAJĄ WSZELKIE GWARANCJE, W TYM GWARANCJĘ PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ, NIENARUSZALNOŚCI PRAW WŁASNYCH LUB PRAW OSÓB TRZECICH, ORAZ GWARANCJĘ PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONEGO CELU. FIRMA PADDLE8, JEJ PODMIOTY STOWARZYSZONE, PODMIOTY POWIĄZANE I JEJ DOSTAWCY NIE UDZIELAJĄ ŻADNYCH GWARANCJI DOTYCZĄCYCH DOKŁADNOŚCI, NIEZAWODNOŚCI, KOMPLETNOŚCI LUB AKTUALNOŚCI MATERIAŁÓW, USŁUG, TEKSTU OPROGRAMOWANIA, GRAFIKI I LINKÓW. NIEKTÓRE PAŃSTWA/JURYSDYKCJE NIE ZEZWALAJĄ NA WYŁĄCZENIE GWARANCJI DOROZUMIANYCH, WIĘC POWYŻSZE WYŁĄCZENIE MOŻE NIE MIEĆ ZASTOSOWANIA DO UŻYTKOWNIKA. NINIEJSZA GWARANCJA DAJE UŻYTKOWNIKOWI OKREŚLONE PRAWA, A UŻYTKOWNIK MOŻE MIEĆ RÓWNIEŻ INNE PRAWA, KTÓRE RÓŻNIĄ SIĘ W ZALEŻNOŚCI OD STANU/JURYSDYKCJI.

  21. Zrzeczenie się odpowiedzialności za szkody. JEŚLI UŻYTKOWNIK JEST NIEZADOWOLONY Z JAKIEJKOLWIEK CZĘŚCI STRONY LUB Z JAKIEGOKOLWIEK POSTANOWIENIA REGULAMINU, JEDYNYM I WYŁĄCZNYM ŚRODKIEM ZARADCZYM JEST ZAPRZESTANIE KORZYSTANIA ZE STRONY. W ŻADNYM WYPADKU nervaart.com, jej filie, podmioty powiązane i dostawcy nie ponoszą odpowiedzialności wobec żadnego użytkownika lub osoby trzeciej z tytułu korzystania z serwisu przez tego użytkownika. W ŻADNYM WYPADKU nervaart. com, ITS AFFILIATES, ITS RELATED ENTITIES AND ITS SUPPLIERS BE LIABLE TO YOU OR ANY SUCH THIRD PARTY FOR ANY DIRECT, INDIRECT, PUNITIVE, EXEMPLARY, INCIDENTAL, SPECJALNE LUB WYNIKOWE SZKODY LUB JAKIEKOLWIEK SZKODY, W TYM, BEZ OGRANICZEŃ, SZKODY ZA UTRATĘ UŻYTKOWANIA, DANYCH LUB ZYSKÓW, WYNIKAJĄCE Z LUB W JAKIKOLWIEK SPOSÓB ZWIĄZANE Z WYKORZYSTANIEM LUB DZIAŁANIEM STRONY, OPÓŹNIENIEM LUB NIEMOŻNOŚCIĄ KORZYSTANIA Z WITRYNY, ŚWIADCZENIEM LUB BRAKIEM ŚWIADCZENIA USŁUG, LUB JAKĄKOLWIEK INFORMACJĄ, OPROGRAMOWANIEM, PRODUKTAMI, USŁUGAMI I POWIĄZANYMI GRAFIKAMI uzyskanymi za pośrednictwem witryny, lub w jakikolwiek sposób wynikającymi z korzystania z witryny, niezależnie od tego, czy podstawą jest umowa, delikt, odpowiedzialność cywilna lub inna, nawet jeśli nervaart. com lub którykolwiek z jego dostawców został poinformowany o możliwości wystąpienia szkód. PONIEWAŻ NIEKTÓRE PAŃSTWA/JURYSDYKCJE NIE ZEZWALAJĄ NA WYŁĄCZENIE LUB OGRANICZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SZKODY WYNIKOWE LUB PRZYPADKOWE, POWYŻSZE OGRANICZENIA MOGĄ NIE MIEĆ ZASTOSOWANIA.

  22. Normy lokalne. Nie oświadczamy, że Materiały zamieszczone na Stronie są odpowiednie do wykorzystania we wszystkich lokalizacjach. Osoby, które decydują się na dostęp do Witryny, robią to z własnej inicjatywy i są odpowiedzialne za przestrzeganie lokalnych przepisów prawa, jeśli i w zakresie, w jakim przepisy te mają zastosowanie.

  23. Zmiany Warunków. nervaart.com zastrzega sobie prawo, według własnego uznania, do zmiany, modyfikacji, dodania lub usunięcia jakiejkolwiek części niniejszego Regulaminu, w całości lub w części, w dowolnym czasie, a my zamieścimy zmienioną wersję na Stronie. Zmiany w Warunkach będą obowiązywać od momentu ich zamieszczenia. Dalsze korzystanie z Witryny i/lub usług oferowanych na lub za pośrednictwem Witryny po zamieszczeniu zmian w Regulaminie będzie równoznaczne z akceptacją tych zmian.

  24. Ogólne. nervaart.com nie twierdzi, że Materiały są odpowiednie dla jakiegokolwiek szczególnego celu lub publiczności, lub że mogą być pobierane poza Stanami Zjednoczonymi. Dostęp do Materiałów (w tym Oprogramowania) może nie być legalny przez pewne osoby lub w pewnych krajach. Jeśli użytkownik uzyskuje dostęp do Strony spoza Zjednoczonych Emiratów Arabskich, jest odpowiedzialny za przestrzeganie prawa obowiązującego w jego jurysdykcji. Siedziba Strony znajduje się w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wszelkie kwestie prawne wynikające lub związane z korzystaniem z Witryny będą interpretowane zgodnie z prawem Zjednoczonych Emiratów Arabskich i określane przez to prawo, które ma zastosowanie do umów zawieranych i wykonywanych w stanie Nowy Jork, bez względu na jego zasady kolizji praw. Korzystając z witryny, użytkownik zgadza się, że wyłącznym forum dla wszelkich roszczeń lub przyczyn działań wynikających z korzystania z witryny będą sądy państwowe dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich lub w ich obrębie. Użytkownik niniejszym nieodwołalnie zrzeka się, w najszerszym zakresie dozwolonym przez prawo, wszelkich zastrzeżeń, które może mieć teraz lub w przyszłości, dotyczących ustalenia miejsca wszelkich takich postępowań wszczętych w takim sądzie oraz wszelkich roszczeń, że jakiekolwiek postępowanie wszczęte w takim sądzie zostało wszczęte na niedogodnym forum.

  Jeżeli którekolwiek z postanowień niniejszego Regulaminu zostanie uznane za nieważne przez sąd właściwy, nieważność takiego postanowienia nie będzie miała wpływu na ważność pozostałych postanowień niniejszego Regulaminu, które pozostaną w pełnej mocy. Brak wykonania lub egzekwowania przez nervaart.com jakiegokolwiek prawa lub postanowienia Regulaminu nie stanowi zrzeczenia się takiego prawa lub postanowienia, a żadne zrzeczenie się jakiegokolwiek warunku niniejszego Regulaminu nie będzie uważane za dalsze lub ciągłe zrzeczenie się takiego warunku lub jakiegokolwiek innego warunku. Użytkownik zgadza się, że niezależnie od wszelkich ustaw lub przepisów prawa, które stanowią inaczej, wszelkie roszczenia lub podstawy powództwa wynikające z lub związane z korzystaniem z Witryny muszą być złożone w ciągu jednego (1) roku od powstania takiego roszczenia lub podstawy powództwa lub zostaną na zawsze przedawnione. Wszelkie zmiany niniejszych Warunków muszą być dokonane w formie pisemnej, podpisane przez upoważnionego przedstawiciela nervaart.com. Nagłówki użyte w niniejszych Warunkach służą wyłącznie wygodzie i nie należy się na nich opierać. Jeśli którekolwiek z postanowień niniejszego Regulaminu zostanie uznane przez sąd właściwy za nieważne, strony mimo to zgadzają się, że sąd powinien dążyć do nadania mocy prawnej intencjom stron odzwierciedlonym w tym postanowieniu, a pozostałe postanowienia Regulaminu pozostają w pełnej mocy. Niniejszy Regulamin przynosi korzyści i jest przeznaczony do egzekwowania przez nervaart.com i jej podmioty stowarzyszone, następców, cesjonariuszy i licencjobiorców. Nie ma żadnych beneficjentów będących osobami trzecimi w stosunku do niniejszych Warunków.